VIRTUALIOS TRIATLONO VARŽYBOS - DALYVAUK VARŽYBOSE GYVENAMAJAME MIESTE

Regimantas Tarasevičius - praplaukus atsisėsti su šeima ant kranto ir palydėti saulę yra nepaprastas jausmas, kurį atradau pradėjęs treniruotis triatlonui.

Tęsintis e-triatlono sezonui, norėtume supažindinti jus su dar vienu e-triatlono dalyviu. Regimantas Tarasevičius mėgėjų įskaitoje užėmė 2-ąją vietą ir tik 30 sek nusileido Vytui Gulevičiui. Vienas iš Kauno maratono organizatorių, buvęs lengvaatletis, kurį jau tikriausiai esate sutikę ir triatlono trasose.

Kada pirmą kartą sužinojote apie triatloną? Kokios buvo jūsų pirmosios varžybos?

Kaip apie sporto šaką žinojau jau seniai, o labiau pradėjau domėtis tik prieš porą metų kai pradėjo populiarėti triatlono varžybos Lietuvoje ir pažįstami pradėjo jose dalyvauti. Pirmas startas buvo Kaune Tri-Fun varžybose, kai startavau su „buitine“ įranga. Paprasčiausi akinukai iš prekybos centro aišku leido vandenį, tokį senovinį plento dviratį paskolino pažįstamas. Ką mokėjau tai tik bėgti tuo metu.

Kaip vertinate savo pirmąjį etapą E-triatlone? Mėgėjų įskaitoje iškovojote antrąją vietą ir tik 30 sek. Skyrė jus nuo pirmosios vietos.

Vertinu, kad pavyko pademonstruoti savo rezultatus pagal galimybes. Kaip buvusiam bėgikui bėgimo laikai ne patys įspūdingiausi, bet šiai dienai esu tokios formos, sunku reikalauti iš savęs kažko daugiau nei esi pasiruošęs. Buvo įdomu pasitikrinti bėgimo rezultatus, nes jau senokai nebėgau šių distancijų varžybose.

Esate dalyvavęs jau triatlono varžybose, kodėl nusprendėte dalyvauti visgi mėgėjų įskaitoje?

Taip, teko sudalyvauti Lietuvos triatlono taurės dviejuose etapuose ir Trakų Triatlone pernai. Jei įskaitant ir Tri-Fun starta pernai išbandžiau visas distancijas nuo Tri-Fun iki pusės Ironman. Prieš registruodamasis galvojau ar į profesionalus ar į mėgėjus registruotis, bet pamatęs, kad nuotoliai ten beveik dvigubai ilgesni pasirinkau mėgėjų įskaitą. Kadangi treniruojuosi labai mėgėjiškai, kamuoja pastoviai mini traumelės, nesinorėjo iš karto mesti savęs į neparuoštas distancijas. Ateityje kai bus įtrauktas plaukimas į etapus, planuoju persiregistruoti į profesionalų įskaitą.

Dėl karantino varžybų tvarkaraščiai tapo neaiškus, ar turėjote numatęs kokius labai svarbius startus šiais metais? Kokia situacija su jais?

Kadangi dalis mano veiklos susijęs su vestuvių verslu, tai žiūrėdamas į tvarkaraštį buvau kaip pagrindinį startą numatęs Trakų triatloną. Labai norėjosi ir į Lietuvos triatlono taurės etapus išbandyti, bet tvarkaraštis tam nebuvo palankus. Šiais metais startuoti įprasto formato varžybose nesitikiu, greičiausia to ir nebus galima padaryti dėl saugumo apribojimų masiniams renginiams.

Kai nėra aiškus varžybų tvarkaraštis. Ar tai paveikė kažkaip jūsų motyvaciją sportuojant?

Kol nesu gerai pasiruošęs varžyboms tos motyvacijos labai netrūksta. Galima sakyti šis laikotarpis puiki galimybė sustiprinti silpnųjų savo rungčių įgūdžius. Man didžiausia motyvacija yra treniruotės metu ar tai minant dviratį ar plaukiant stebėti saulėlydį. Praplaukus atsisėsti su šeima ant kranto ir palydėti saulę yra nepaprastas jausmas, kurį atradau pradėjęs treniruotis triatlonui.

Esate vienas iš Kauno maratono organizatorių. Kauno maratonas irgi vyks virtualiame formate. Gal galėtumėte trumpai papasakoti kaip viskas vyks?

Aišku labai gaila tiek mūsų kaip organizatorių įdėto darbo, tiek bėgikų pasiruošimo, kurie atnaujinus renginio datą buvo nusiteikę gerinti savo asmeninius rezultatus, gal net kai kas ir į šalies rekordą planavo kėsintis. Kadangi matome jog apribojimai tokio dydžio renginiams greičiausiai nepasikeis iki šių metų galo, nusprendėme vykdyti nuotolinį Kauno maratoną. Šis formatas mums nėra svetimas, nes tokius nuotolinius Kauno maratono bėgimus vykdome nuo 2014 m., kai Amerikoje lietuvių bendruomenė negalėdama atvykti į Kauno maratoną surengė Kauno maratono bėgimą San Franciske. Nuotolinio bėgimo formatas ganėtinai paprastas ir vienas iš didžiausių privalumų yra tas, kad dalyvauti jame galima tiesiog savo kieme. Pirmiausia dalyviai registruojasi ir pasirenka distanciją, o kur pasirinktą distanciją įveiks sprendžia laisva valia. Kiek vėliau birželio 1-7 dienomis prasidės nuotolinio bėgimo startai. Dalyviai bet kokia sporto programėle fiksuos savo rezultatus ir registruotis sistemoje, o mes jiems išsiųsime dalyvio paketus su medaliais ir kitomis rėmėjų dovanomis. Po bėgimo organizuosime visiems dalyvavusiems loterijas ir nugalėtojais šiai metais galės tapti atsitiktiniai nuotolinio bėgimo dalyviai. Taip nusprendėme, nes programėlės yra gan skirtingos ir objektyviai remiantis jų rezultatais nugalėtojų nustatyti nėra galimybės. Mums nugalėtojai yra visi dalyviai.